EPSKO FINALE NA MARACANI: Povijesna titula za Fluminense, Marcelo je osvajač Cope Libertadores!

Nogometaši brazilskog Fluminensea osvajači su Cope Libertadores, južnoameričke verzije europske Lige prvaka.

Brazilci su u produžetku dramatičnog finala igranog pred gotovo 70.000 gledatelja na kultnoj Maracani pobijedili Boca Juniorse 2:1 i tako stigli do svoje prve titule u ovom natjecanju.

German Cano doveo je Fluminense u prednost u 36. minuti, a Luis Advincula prekrasnim pogotkom s distance u 72. poravnao rezultat.

S obzirom na to da golova do 90. minute više nije bilo, susret je otišao u produžetak u kojem je sve odlučio razoran udarac Johna Kennedyja u 99. minuti.

Svega dvije minute kasnije Fluminenseov heroj “pocrvenio” je nakon drugog žutog kartona, dobivenog u turbulentnoj proslavi pogotka.

Na kraju su obje ekipe dvoboj završile s desetoricom jer je zbog udaranja u lice protivnika duboko u nadoknadi prvog produžetka crveni karton zaradio i Frank Fabra.

Argentinci su do kraja susreta na sve načine pokušali poravnati rezultat, ali pogotku je bliži bio Fluminense nakon što je Guga u padu loptom zatresao okvir gola.

Boca, jedan od najslavnijih argentinskih klubova, dosad je osvajala Copu Libertadores u šest navrata i u finalu je tražila sedmu titulu kojom bi se poravnala s Independienteom na vrhu liste najuspješnijih južnoameričkih klubova.

Slavilo se ipak u Brazilu jer je Fluminense, klub star 102 godine, stigao do povijesne titule. Dio tog velikog uspjeha bio je i Marcelo, najtrofejniji igrač Real Madrida svih vremena.

Igrač koji je sudjelovao u osvajanju 25 titula ‘Kraljevskog kluba‘ početkom ove godine vratio se u klub u kojem je igrački odrastao i u kojem je započeo veličanstvenu karijeru 2005. godine.