ETIHAD SLAVI: Manchester City očitao nogometnu lekciju Bayernu u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka

Manchester City je i više nego zasluženo upisao uvjerljivu pobjedu od 3:0 protiv Bayern Münchena u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka.

Od prve pa do zadnje minute ekipa Pepa Guardiole bila je ta koja je dominirala i pitala se za ama baš sve na terenu na večerašnjem susretu.

Bavarci su prvi zaprijetili u 26. minuti preko mladog Musiale koji je iz obećavajuće pozicije šutirao katastrofalno. Samo minutu kasnije uslijedila je kazna.

Rodri se na fantastičan način oslobodio svog čuvara i majstorski pogodio same rašlje gola Sommera za erupciju oduševljenja na Etihadu.

Golman Bayerna je još jednom spasio svoju ekipu kada je u 34. minuti zaustavio pokušaj Gündogana iz neposredne blizine sa svega par metara od gola.

Sjajni City i u nastavku je nastavio dominirati. Sommer je nastavio spašavati njemačkog prvaka, ali u 70. minutu bio je nemoćan.

Perfektnu loptu Haalanda glavom u mrežu posprema omaleni Bernardo Silva za povećanje vodstva.

Nešto kasnije norveški golgeter se upisuje u strijelce nakon što mu je asistirao Stones. Potpuni potop ekipe Thomasa Tuchela koji može biti sretan što nije primio još koji gol.

Uzvrat je na programu za osam dana, preciznije 18. aprila i Bayernu će trebati pravo čudo da izbori polufinale Lige prvaka.