Everton i Tottenham podijelili bodove u sjajnom derbiju na Goodisonu

Nogometaši Evertona i Tottenhama podijelili su bodove u derbiju 32. kola engleskog Premeirshipa odigravši 2:2 na Goodison Parku.

Gosti su u vodstvo stigli u 27. minuti susreta. Nakon što je Everton propustio neke izgledne prilike, vrijeme je došlo da se sve naplati pred njegovim golom.

Konfuziju i totalnu nesmotrenost odbrane koristi Harry Kane koji postiže sjajan pogodak za vodstvo svog tima.

Međutim, ono je trajalo svega četiri minute. Regulion je bio neporezan u svom kaznenom prostoru, a poklon sa bijele tačke je iskoristio Sigurdsson.

Potpuni preokret ‘Karamelama’ donosi isti igrač u 62. minuti. Islanđanin je pratio sjajnu akciju i efektinim pogotkom matirao raspoloženog Llorisa.

Konačan rezultat postavio je Kane svojim 21. pogotkom u sezoni. Ponovo je iskoristio grešku u odbrani rivala i donio bod sa gostovanje poljuljanim ‘Spursima’.

Everton se nakon ove utakmice nalazi na osmoj poziciji sa 49 bodova. Tottenham je poziciju ispred sa samo jednim bodom prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala.

‘Karamele’ u narednom kolu gostuju Arsenalu 23. aprila, dok će Tottenham dočekati Southampton 21. ovog mjeseca.