Everton nakon čudesnog preokreta savladao Crystal Palace i osigurao opstanak u Premiershipu

Igrači Evertona izborili su opstanak u engleskom Premiershipu kolo prije kraja prvenstva.

U zaostaloj utakmici 33. kola večeras su nakon čudesnog preokreta savladali Crystal Palace rezultatom 3:2.

Gosti su vodili sa dva pogotka razlike na poluvremenu. U strijelce su se upisivali Mateta u 21. i Ayew u 36. minutu. Međutim, u nastavku kao da je drugi tim Evertona izašao na teren.

‘Karamele’ su postigle tri pogotka, a mrežu gostiju pogađali su Keane u 54., Richarlison u 75. i Calvert-Lewin u 85. minutu utakmice za konačnih 3:2.

U preostala dva duela odigrana večeras Aston Villa i Burnley su remizirali 1:1, a istim rezultatom okončan je duel Chelseaja i Leicestera.

Prije posljednjeg kola veliku bitku za opstanak vodit će Burnley i Leeds koji imaju po 35 bodova, dok je Everton sada na 39 i miran je prije posljednjih 90 minuta u sezoni.