Everton nakon Newcastlea savladao i Chelsea, City nakon preokreta izbjegao blamažu protiv Lutona

Nogometaši aktuelnog prvaka Engleske Manchester Cityja su teškom mukom u 16. kolu Premiershipa pobijedili sastav Lutona na gostovanju rezultatom 2:1.

Poveo je domaći sastav u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela preko Elijaha Adebayja što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Ipak, City je u nastavku u tri minute napravio veliki preokret i došao do tri boda, a u strijelce su se upisali Bernardo Silva te Jack Grealish.

‘Građani’ su sa ova tri boda ostali na četvrtom mjestu na tabeli sa 33 boda, četiri manje od vodećeg Liverpoola. Luton je 18. sa devet bodova i nalazi se u opasnoj zoni.

U preostale dvije utakmice, Everton je na svom terenu pobijedio Chelsea rezultatom 2:0, a oba gola su postignuta u drugom dijelu.

Mrežu gostiju je načeo Abdoulaye Doucoure u 54. da bi konačan rezultat postavio Lewis Dobbin u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Najubjedljiviji je bio Fulham koji je s pet golova u mreži ispratio West Ham. Konačan rezultat je bio 5:0 za domaći sastav, a u strijelce su se upisali Raul Jimenez, Willian, Tosin Adarabioyo, Harry Wilson te Carlos Vinicius.