Everton senzacionalno razbio Newcastle na Goodisonu, West Ham gurnuo Tottenham u još veći ponor

Nogometaši Evertona su upisali veliku pobjedu u okviru 15. kola engleskog Premiershipa na domaćem terenu protiv Newcastle Uniteda rezultatom 3:0.

‘Karamele’ su ovim trijumfom bez dileme režirale senzaciju kola s obzirom da je sada izgledan bijeg iz opasne zone i to protiv zahuktalog rivala poput družine sa St. James’ Parka.

Na prvi pogodak se čekalo do 79. minute kada sjajnu igru Evertona kruniše McNeil lijepim golom, a u 86. minuti isti igrač asistira Doucoureu za visokih 2:0.

Sudijsku nadoknadu od 10 minuta domaći tim je savršeno iskoristio još jednim golom u mreži rivala, a ovaj put je strijelac bio Beto.

Everton nakon ove utakmice ima 10 bodova i zauzima 17. poziciju Premiershipa, dok je Newcastle sedmi sa 26 bodova.

U drugoj utakmici današnjeg programa, West Ham je u londonskom derbiju sa 2:1 bio bolji od Tottenhama i tako produbio ponor ovog tima.

Tottenham je došao u vodstvo preko Romera već u 11. minuti, ali je to sve što je momčad Angea Postecogloua uradila na ovoj utakmici.

‘Čekićari’ su preokret režirali preko Bowena u 52., odnosno Ward-Prowsea u 74. minuti za devetuu poziciju na tabeli sa 24 boda.

Tottenham je petu utakmicu uzastopno ispuštao gol prednosti i trenutno je u ozbiljnom padu na petoj poziciji sa 27 bodova, koliko ima i Manchester United.