Everton slavio protiv Fulhama i prekinuo negativni niz

Nogometaši Evertona slavili su kod Fulhama (3:2) u prvoj utakmici nedjeljnog programa devet kola Premier lige.

Ancelottijev tim zabio je sva tri pogotka u prvih 35 minuta. Već u prvoj minuti Calvert-Lewin načeo je mrežu domaćina. Isti je nogometaš zabio i drugi pogodak u 29. minuti, kojim su gosti opet poveli, nakon što je na 1:1 poravnao Reid u 15. minuti.

Dva pogotka prednosti Evertonu donio je Doucoure u 35. minuti, a konačnih 2:3 postavio je Loftus-Cheek u 70. minuti, nakon što je u 68. minuti Cavaleiro promašio penal za Fulham.

Everton je ovom pobjedom prekinuo niz od tri uzastopna poraza i sa 16 bodova skočio na šesto mjesto. S druge strane, Fulham je ostao na četiri boda i na 17. mjestu.