Everton srušio Arsenal! Richarlison zabio tri, VAR mu priznao samo jedan gol

Nogometaši Evertona u uzbudljivoj utakmici nakon preokreta pobijedili su ekipu Arsenala 2:1 u posljednjoj utakmici 15. kola engleskog Premiershipa.

Susret Evertona i Arsenala često ponudi pregršt uzbuđenja, a tako je bilo i večeras. U 27. minuti manja skupina nezadovoljnih navijača Evertona napustila je stadion kao znak protesta protiv klupskih vlasnika.

U 44. minuti Richarlison trese mrežu Arsenala, ali je pogodak poništen nakon intervencije VAR-a zbog malog zaleđa. Samo dvije minute kasnije gosti su poveli.

Tierney je ubacio loptu za Odegaarda, a bivši veznjak madridskog Reala iz prve matira Pickforda. Rezultatom 0:1 otišlo se na predah.

Nesretnom Richarlisonu je VAR poništio novi pogodak u 58. minuti. Ovoga puta situacija je bila još dvojbenija, pošto se činilo da je napadač Evertona u liniji sa stoperima Arsenala. Međutim, VAR je odlučio drugačije.

I napokon, u 80. minuti Richarlisonu je priznat pogodak. Lukavo je ispratio loptu koja je pogodila prečku i glavom je smjestio iza nemoćnog Ramsdalea.

Kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Gray u drugoj minuti nadoknade zabija za potpuni preokret i veliko slavlje Evertona kojom najavljuje izlazak iz rezultatske krize.

Za Everton je ovo prva pobjeda nakon osam utakmica i sada se nalazi na 12. mjestu Premiershipa sa 18 bodova. S druge strane, Arsenal je upisao drugi uzastopni poraz i drži sedmu poziciju sa 23 boda.