Everton sve dalje od opasne zone, na Goodison Parku osvojen veliki bod protiv Tottenhama

Nogometaši Evertona remizirali su u okviru 29. kola engleskog Premiershipa protiv Tottenhama rezultatom 1:1 i na taj način dodatno pobjegli iz opasne zone.

U ne tako lijepoj utakmici viđena su dva isključenja, a prvi je u vodstvo stigao Tottenham preko Harryja Kanea.

Englez je u 68. minuti bio siguran realizator najstrožije kazne, ali ni to nije bilo dovoljno da očajni gost osvoji puni plijen.

Lucas Moura je nakon Doucourea također pocrvenio, što je olakšalo ‘Karamelama’ način da dođu do izjednačenja nakon nekoliko minuta velikih napada.

U 90. minuti je gol karijere postigao Keane i tako Evertonu osigurao ogroman bod u borbi za ostanak u društvu najboljih ove sezone.

Nakon ove utakmice, Everton je 15. sa 27 bodova, dok je Tottenham četvrti na tabeli Premiershipa sa 50 bodova i dvije utakmice više u odnosu na trećeplasirani Newcastle i petoplasirani Manchester United.