Everton u veličanstvenoj utakmici FA Cupa eliminisao Tottenham, City rutinski do druge runde

Nogometaši Evertona savladali su Tottenham u veličanstvenoj utakmici osmine finala FA Cupa rezultatom 5:4.

U reviji pogodaka pobjednik je odlučen tek u produžecima. Bernard je u 97. minuti ispratio odličnu asistenciju Sigurdssona i stavio tačku na najbolju utakmicu ove sezone u najstarijem takmičenju na svijetu.

Za Everton su pogađali još Calvert-Lewin, Richarlison i Sigurdsson.

Tottenham se junački borio pogocima Sancheza u dva navrata, Lamele i Kanea, ali u narednu rudnu ipak ide rival iz Liverpoola.

Manchester City je nešto ranije osigurao narednu rundu FA Cupa zahvaljujući rutinskoj pobjedi kod Swanseaja rezultatom 3:1.

Kyle Walker (30′), Sterling (47′) i Mahrez opravdali su ulogu favorita i svoj tim zasluženo odveli u narednu rundu takmičenja. Za Swansea je pogodio Whittaker u 77. minuti.

Prolaz dalje osigurali su još i Leicester koji je minimalno savladao Brighton sa 1:0, odnosno Sheffield United zahvaljujući identičnom rezultatu protiv Bristol Cityja.