Evropski prvaci iznenađujuće podijelili bodove sa Bugarskom, Španjolska poražena od Šveđana

Nogometna reprezentacija Italije remizirala je sa rivalima iz Bugarske rezultatom 1:1.

Akutelni evropski prvaci naišli su na neočekivan otpor Bugarske koja se sa teškog gostovanja vraća sa velikim bodom.

Mrežu gostiju pogodio je u 16. minuti Federico Chiesa, ali je konačan rezultat prije kraja prvog poluvremena postavio Iliev.

Italija je nakon ove utakmice plasirana na prvu poziciju grupe C kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sa 10 bodova. Bugarska je na četvrtom sa dva boda nakon četiri odigrana susreta.

Iznenađenje večeri je priredila selekcija Švedske koja je u Solni sa 2:1 nadigrala favoriziranu Španjolsku rezultatom 2:1.

Soler je doveo Španiju u vodstvo, ali je Švedska u nastavku preko Isaka i Claessona preokrenula rezultat u svoju korist.

Zahvaljujući velikom podvigu Šveđani su trenutno prva selekcija grupe B sa devet bodova. Poziciju ispod se nalazi Španjolska sa dva boda manje.