FA KUP: Chelsea ‘petardom’ savladao Chesterfield, Everton bolji od Hull Cityja nakon produžetaka

Momčad Chelseaja je u okviru FA Kupa uvjerljivo slavila nad ekipom Chesterfielda rezultatom 5:1.

Mateo Kovačić je nosio kapitensku traku na ovom susretu. Pored toga, Hrvat je bio najzaslužniji za prvi pogodak ‘Plavaca’. Kovačić je sjajno uposlio Ziyecha koji je loptu proslijedio Werneru, a njemačkom napadaču nije bilo teško sprovesti loptu u gol.

Do kraja prvog dijela mrežu Chesterfielda pogađali su još Hudson-Odoi u 18. minutu, Romelu Lukaku u 20. minutu i Christensen u 40. minutu.

U drugom poluvremenu je Ziyech postigao peti pogodak Chelseaja iz penala u 55. minutu. Dok je konačnih 5:1 postavio igrač gostiju Asante u 80. minutu.

Drugu utakmicu FA Kupa u ovom terminu odigrali su Everton i Hull City, a ‘Karamele’ su teškom mukom nakon produžetaka osigurale pobjedu.

Već u prvom minutu susreta uslijedio je šok za Everton. Smith je pogodio za Hull i tako donio prednost svom timu u ranoj fazi utakmice. U 21. minutu Everton je preko Graya došao do poravnanja, a samo deset minuta poslije i do vodstva preko Gomesa.

Igrao se 71. minut kada je Longman pogodio za izjednačenje rezultata, te se tako otišlo na produžetke. Konačan rezultat regularnog dijela glasio je 2:2.

U desetom minutu produžetka Townsend pogađa mrežu Hull Cityja i tako donosi trijumf ‘Karamelama’.

U narednom kolu FA Kupa našle su se ekipa Evertona i momčad Chelseaja.