FA Kup: Manchester City opravdao očekivanja i ‘razbio’ Burnley na Etihadu, Haaland postigao nova tri pogotka

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su očekivanu pobjedu protiv ekipe Burnleya u okviru četvrtine finala FA Kupa, a konačan rezultat glasio je visokih 6:0.

Burnley se držao poprilično dobro sve do 32. minuta. Tada je Haaland na asistenciju Alvareza pogodio za 1:0. Prošlo je svega tri minuta i Norvežanin postiže drugi pogodak te duplira prednost domaćih za 2:0 u prvom poluvremenu.

U nastavku “raspad sistema” kod gostiju. Haaland je u 59. minutu postigao treći pogodak i tako kompletirao hat-trick. Već u 62. minutu na asistenciju De Bruynea pogađa Alvarez.

Igrao se 68. minut kada je rezervista Palmer, koji je zamijenio Haalanda, zabio za “petardu”, da bi konačnih 6:0 postavio ponovo Alvarez u 73. minutu.

Manchester City se nakon ovog trijumfa tako plasirao u polufinale FA Kupa gdje uz Manchester United igra ulogu glavnog favorita u osvajanju ovog trofeja.