Fair-play potez godine: U 99. minuti namjerno promašio penal za pobjedu!

Gaziantep i Göztepe remizirali su 1:1 u 34. kolu turske Super lige. Bio je to susret o kojem će se još dugo pričati, a sve najvažnije dogodilo se u samoj završnici.

Sve do 92. minute nije bilo golova, a onda je uslijedio pravi spektakl. Gosti su u 92. minuti šokirali domaće kad su poveli sa 1:0 pogotkom Adisa Jahovića. To je bila prva sporna situacija.

Nakon jednog prekida na sredini igrališta, sudac je podbacio loptu koju je gostujući igrač uzeo i odmah uputio udarac prema domaćem golu. Lopta je pogodila prečku i odbila se makedonskom napadaču koji ju je pospremio u mrežu za 0:1 i velike proteste domaćina.

Nakon što se situacija smirila, četiri minute kasnije, Gaziantep je izveo centar, a gosti su u znak fair-playa dozvolili Figueiredu da se odšeta prema golu i zabije gol za 1:1.

Međutim, ono najvažnije o čemu se priča dogodilo se u 99. minuti. Sudac je dosudio kazneni udarac za domaće nakon jednog duela između napadača Gaziantepa i golmana. Iako je igrač Gaziantepa odmah pokazao sucu da nije bilo kontakta za penal, ovaj je inzistirao na jedanaestercu.

Gosti su pokušali na sve načine uvjeriti suca da promijeni svoju odluku, ali to se nije dogodilo. Tada je loptu na 11 metara namjestio Muhammet Demir koji je napravio fair-play potez godine.

Namjerno je promašio kazneni udarac za pobjedu svoje ekipe te je zaradio glasne ovacije.