Falcao pogodio u pobjedi Vallecana, Atleticu bod protiv ‘Baskijaca’

Nogometaši Rayo Vallecana slavili su pobjedu u okviru 5. kola španske La Lige protiv Getafea rezultatom 3:0.

Igrala se 9. minuta kada mrežu gostiju pogađa Trejo sa bijele tačke i to je ujedno bio i konačan rezultat prvog dijela.

Do novog pogotka se čekalo sve do 78. minute kada Ciss koristi dodavanje Catene za povećanje rezultata.

Konačan rezultat utakmice postavio je Radamel Falcao svojim prvim pogotkom za Vallecano.

Vallecano je zahvaljujući ova tri boda sada na sedmoj poziciji La Lige sa isto toliko bodova.

Getafe je ubjedljivo zadnji bez osovjenih bodova u dosadašnjem dijelu sezone i do kraja mu preostaje grčevita borba za opstanak.

Atletico Madrid je u izuzetno tvrdoj utakmici osovjio samo bod protiv Athletic Bilbaa rezultatom 0:0

Svoje utakmice subotnjeg rasporeda igraju još i Elche protiv Levantea od 18:30, kao i Alaves – Osasuna od 21:00h.