Fantastična Hrvatska nakon produžetaka srušila Nizozemsku u Rotterdamu i plasirala se u finale Lige nacija

Odigrana je prva utakmica polufinala Lige nacija. Na stadionu De Kuip u Rotterdamu snage su odmjerile Hrvatska i Nizozemska, a nakon preokreta i produžetaka ‘Vatreni’ su bili bolji sa rezultatom od 4:2.

Prvi pogodak viđen je u 34. minutu i to u mreži Hrvata. Tada je Mallen sjajno prihvatio jednu loptu i matirao Livakovića za prednost domaće selekcije i konačnih 1:0 prvog poluvremena.

U nastavku dosta bolja Hrvatska. Već u 54. minutu susreta Kramarić je pogodio za poravnanje rezultata sa bijele tačke. Igrao se 72. minut kada ‘Vatreni’ dolaze do potpunog preokreta nakon što se Pašalić perfektno snašao u kaznenom prostoru Nizozemaca i zabio za 2:1.

Ipak, hladan tuš u samom finišu za goste. U posljednjim momentima 2:2 i produžetke ‘Oranju’ donosi Lang poslije jedne kužve ispred gola Livakovića. No, produžeci su prošli totalno u znaku motivisane Hrvatske.

Prvo je Bruno Petković u 97. minutu fenomelano pogodio za 3:2, da bi zatim u 116. minutu napadač Dinama izborio i penal kojeg za konačnih 4:2 precizno realizuje Luka Modrić i definitivno vodi Hrvatsku u finale Lige nacija.

Drugu utakmicu polufinala Lige nacija odigrat će Španija i Italija već sutra od 20:45 sati i nema sumnje da nas u finalu ovog takmičenja očekuje spektakl.