Fantastična Španija osvojila Svjetsko prvenstvo za žene, ‘Crvena furija’ u velikom finalu nadigrala Englesku

Ženska nogometna reprezentacija Španije osvojila je Svjetsko prvenstvo nakon što je danas u velikom finalu s minimalnih 1:0 savladala Englesku.

Engleska je prvo zaprijetila u 15. minutu preko Russo koja nije uspjela da pronađe put do mreže, da bi samo dva minuta kasnije Paralluelo zatresla prečku za Španiju.

Ipak, u 29. minutu igre nije bilo spasa za popularne ‘Lavice’. Tada je fenomenalnu akciju ‘Crvene furije’ pogotkom za 1:0 završila raspoložena Olga Carmona.

Španija je bila bolji rival i do kraja prvog poluvremena, a na semaforu je moglo stajati i 2:0. Međutim, nesretna Paralluelo je ponovo pogodila okvir gola.

Pokušavale su igračice Engleske da stignu do poravnanja, ali nisu imale rješenje za visoki presing svojih protivnica. Mogla je Španija sve riješiti i u 70. minutu. Odlična Coll uspjela je odbraniti penal Hermoso i ostaviti svoj tim u igri.

U finišu utakmice krenula je Engleska u totalnu ofanzivu, dok se Španija odlično odbranila za konačnih 1:0 i na kraju po prvi put u svojoj povijesti osvojila titulu prvaka svijeta.