Fantastični Benzema nastavlja ‘rešetati’ protivnike, Real Madrid deklasirao Celtu u Vigu

Real Madrid je u drugom kolu španske La Lige gostovao u Vigu, te slavio rezultatom 4:1.

Već u 14. minutu dosuđen je penal za ‘Kraljeve’, a precizan sa bijele tačke bio je Karim Benzema. Samo devet minuta kasnije dosuđen je penal na drugoj strani, koji je u pogodak pretvorio Iago Aspas za 1:1.

Real je do ponovne prednosti čekao 41. minut utakmice. Luka Modrić postiže spektakularan pogodak za novu prednost svog tima. Igrala se 56. utakmica kada se Hrvat našao u ulozi asistenta, dok je pogodak za 3:1 postigao Vinicius Junior.

Samo 10 minuta kasnije, izabranici Carla Ancelottija završavaju ovaj duel. U jeku napada domaćih igrača, kontra ‘Kraljeva’ i pogodak Valverdea za konačnih 4:1. Još vrijedi napomenuti neiskorišten penal Edena Hazarda kojeg je izborio Karim Benzema u 85. minutu.

Real za osam dana gostuje kod Espanyola, dok će Celta svoj prvi trijumf potražiti na gostovanju u duelu sa Gironom.