Fantastični Brighton srušio Chelsea na Stamford Bridgeu i produbio mu muke, Bournemouth u dramatičnoj završnici savladao očajni Tottenham

Nogometaši Chelseaja su u utakmici 31. kola engleskog Premiershipa na svom Stamford Bridgeu dočekali ekipu Brightona, a koja ih je savladala rezultatom 2:1.

Popularni ‘Plavci’ nastavljaju mučiti muku sa rezultatima i ovoj “katastrofi” se ne nazire kraj. S druge strane, ‘Galebovi’ nastavljaju sa fenomenalnim igrama.

Gallagher je već u 13. minutu uspio dovesti Chelsea u vodstvo, ali krajem drugog poluvremena Welbeck se upisuje među strijelce za 1:1. Veliki šok za domaću publiku stigao je u 70. minutu. Tada je Enciso postigao golčinu za konačnih 2:1.

Chelsea se trenutno nalazi na 11. mjestu Premiershipa sa svega 39 osvojenih bodova, dok Brighton zastupa visoku sedmu poziciju sa čak 49 bodova na svom kontu.

Tottenham i Bournemouth su u istom terminu odigrali svoju utakmicu 31. kola, a na kraju je gost u dramatičnoj završnici uspio pobijediti rezultatom 3:2.

Son je u 14. minutu pogodio za prednost Tottenhama, da bi u 38. za poravnanje zabio Vina i rezultatom od 1:1 otišlo se na odmor. Već u 51. minutu Solanke zabija za preokret ‘Trešnjica’. No, Danjuma trese mrežu gostiju u 88. minutu za 2:2, a onda prava drama. ‘Spursi’ nisu uspjeli iskoristiti neke odlične šanse, što je pogotkom za konačnih 3:2 kaznio Ouattara u posljednjim trenucima utakmice.

Tottenham je u ovom trenutku petoplasirani tim Premiershipa sa 53 osvojena boda i predstoji mu teška borba za plasman u Ligu prvaka. Bournemouth je 14 i sa svoja 33 boda nastavlja da se bori za opstanak.