Fantastični Diaz obilježio još jednu noć na San Siru, Milan totalno ‘uništio’ Monzu

Sjajan meč u okviru 11. kola talijanske Serie A odigrali su Milan i Monza, a domaćin je slavio sa 4:1.

Počelo je sjajno za prvaka Italije, te su nakon nekoliko propuštenih šansi u 16. minutu uspjeli stići do pogotka. Diaz je s pola terena fantastično istrčao i na kraju matirao golmana gostiju za 1:0.

Španac ponovo u centru pažnje u 41. minutu. Na asistenciju Origija raspoloženi Diaz postiže svoj drugi pogodak i na odmor su ‘Rossoneri’ otišli sa dva pogotka prednosti.

U nastavku su viđena još tri pogotka. Prvi je postigao Origi na nevjerovatan način u 65. minutu, da bi Ranocchia pet minuta kasnije smanjio na 3:1. “Tačku na i” za konačnih 4:1 stavio je Rafael Leao u 84. minutu susreta.

Milan je nakon ovog trijumfa na drugom mjestu sa 26 bodova, ali ima i utakmicu više od svih ekipa sa vrha tabele. S druge strane, Monza je sada 14. i ima ukupno 10 osvojenih bodova.