Fantastični Džeko srušio Napoli i nanio mu prvi poraz u Seriji A ove sezone

Nogometaši Intera slavili su u derbiju 16. kola italijanske Serije A pobjedu protiv Napolija minimalnim rezultatom 1:0.

Derbi ovog kola i nastavak takmičenja na ‘Čizmi’ opravdao je očekivanja i pored činjenice da u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka na Giuseppe Meazzi.

I u drugom dijelu viđena je utakmica sa velikim tempom i mnoštvom prilika na obje strane, ali je u konačnici presudio kvalitet Edina Džeke.

Napadač Intera je u 56. minuti sjajno ispratio kretnju i centaršut Di Marca, lako se riješio čuvara i glavom zakucao loptu u mrežu Napolija. Ovo je za ‘Dijamanta’ sedmi pogodak u Seriji A ove sezone.

Inter nakon ove velike pobjede zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 33 boda. Nakon 16 odigranih kola, ovo je za momčad Simone Inzahgija 11 trijumf.

S druge strane, Napoli je ostao lider na tabeli sa 41 bodom, a doživjeli su prvi poraz u novoj sezoni i 2023. godini.