Fantastični Iran u posljednjim minutama sa dva gola srušio Vels i najavio veliku borbu za narednu rundu

Nogometaši Irana ostvarili su ogromnu pobjedu u drugom kolu Svjetskog prvenstva protiv Velsa rezultatom 2:0 golovima u posljednjim minutama susreta.

Iran je većim dijelom susreta za nijansu bio konkretnija momčad. U 16. minutu je ovoj momčadi poništen pogodak zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Gholizadeh.

Uzbuđenja su se stišala i kada se očekivalo da još jedna utakmica u Kataru završi bez golova i pobjednika, na scenu stupa Chesmi u 99. minuti susreta. Rezervista iz odbrane je pokupio odbijenu loptu i poslao je iza leđa golmana.

Samo dvije minute kasnije, igra Velsa se totalno raspala, pa je Razaeian zabio još jedan gol za Iran i tako režirao veliku pobjedu svojoj selekciji.

Iran je sada drugoplasirana momčad grupe B sa tri boda. Lider tabele Engleska će večeras odmjeriti snage a trećeplasiranim SAD. Vels je na začelju grupe sa jednim bodom iz prošlog kola protiv SAD-a.

U ostalim utakmicama na programu danas, Katar će odmjeriti snage sa Senegalom od 14:00 sati. Od 17:00 sati zakazan je duel Nizozemske i Ekvadora, dok će od 20 sati na teren Engleska i SAD.