Fantastični Kuzma predvodio Wizardse do pobjede protiv Dončićevog Dallasa, Butler ponovo sjajan u trijumfu Miamija

Prošle noći odigrana su nova četiri susreta NBA lige, a Washington Wizardsi slavili su protiv Dallas Mavericksa rezultatom 113:105.

Kyle Kuzma bio je izuzetno raspoložen, pa bi se moglo reći da je bio u “ulozi” Luke Dončića. Ubacio je 36 poena protiv Dallasa. Iako su Mavericksi bolje počeli, izjednačeni meč prelomio je upravo Kuzma sa tri trojke početkom treće četvrtine. S druge strane, Dinwiddie je dao 33 poena, a Dončić 22.

Ekipa Miami Heata u posebno uzbudljivoj utakmici pobijedila je tim Charlotte Hornetsa rezultatom 117:112 nakon odigranih produžetaka.

Miami je tako “okolnim” putem morao do pobjede, izgubili su dvocifrenu prednost u posljednjoj četvrtini. Na kraju je odlučio sjajni Butler. Ubacio je 35 poena, uz 10 skokova, imao je i osam asistencija. Hornetsi su sada izgubili sedam mečeva u nizu.

Atlanta Hawksi odigrali su odličan meč i zasluženo stigli do ubjedljivog trijumfa protiv Philadelphia 76ersa, dok je rezultat glasio 104:95.

Trae Young je ubacio 26 poena, Capela pokupio 20 skokova. Za Philadelphiju, Embiid je na čelu tima sa 26 poena, imao je i 13 skokova, no nedostajao je Tyrese Maxey koji šutira 9 od 35 u posljednje dvije utakmice.