Fantastični Novak Đoković “pomeo” Australca za srpski okršaj na Wimbledonu

Novak Đoković je za ravno dva sata pobijedio Australca Thanasija Kokkinakisa sa 3:0 u setovima (6:1, 6:4, 6:2).

Od samog početka meča Srbin je pokazao tko će voditi glavnu riječ danas na Central Courtu. Đoković je odmah oduzeo servis protivniku i vrlo brzo poveo sa 3:0. Kokkinakis je osvojio svoj servis u narednom gemu, da bi Novak povezao tri gema i stigao do prvog seta.

Kokkinakis je osvojio prvi gem u drugom setu, ali je već u sljedećem servis gemu dozvolio Đokoviću novi break i prednost u drugom setu, bilo je 2:1 za Srbina.

Kod rezultata 5:3, Đoković je imao četiri break i set lopte, ali ih je Australac uspio spasiti i produljiti neizvjesnost, ali samo do narednog gema.

Već na samom početku trećeg seta Đoković dolazi do novog breaka i praktično rješava pitanje pobjednika. Uspio je treći reket svijeta napraviti još jedan break u nastavku i doći do velikih 5:1, a nedugo zatim i do trijumfa.

Protivnik Đokoviću u trećem kolu bit će njegov sunarodnjak Miomir Kecmanović.