Fantastični Toulouse ‘razmontirao’ Nantes u finalu Kupa Francuske i ostvario najveći rezultat u klupskoj povijesti

Nogometaši Toulousea osvojili su Kup Francuske i tako stigli do najvećeg rezultata u klupskoj povijesti, pa je jasno da na jugu ove zemlje večeras “nema spavanja”.

U velikom finalu na kultnom Stade de Franceu u Parizu večeras su deklasirali Nantes sa visokih 5:1 u definitivno najboljoj utakmici kluba što se tiče posljednjih nekoliko godina.

Costa je već u četvrtom minutu donio prednost Toulouseu, a isti igrač pogađa ponovo nakon samo šest minuta igre. Totalni nokaut za Nantes stigao je u 23. minutu susreta kada je Dallinga povisio na ubjedljivih 3:0, da bi upravo on zabio ponovo za nevjerovatnih 4:0 u 41. minutu.

Za 4:1 pogodio je Bias iz penala u 75. minutu meča. Međutim, Toulouse se nije zaustavio i odlučio je nastaviti sa napadima, pa se za konačnih 5:1 među strijelce upisao i Aboukhlal.

Ovaj klub je tako stigao do prvog trofeja u profesionalnom nogometu, te je ovo bez ikakvih dilema noć koju će igrači i navijači pamtiti dok god su živi. Vrijedi napomenuti da je tim ovom velikom pobjedom također izborio i nastup u grupnoj fazi Evropske lige za narednu sezonu.