Fantastični Vlahović dvostruki strijelac Juventusa, ‘Stara dama’ bez mnogo problema srušila Lazio u Torinu

Ekipa Juventusa dočekala je na svom stadionu Lazio u utakmici četvrtog kola italijanske Serie A, te trijumfovala sa konačnih 3:1.

Napadali su nogometaši Juventusa od samog starta gol gostiju, da bi već u 10. minutu kapitulirala odbrana tima iz Rima. Dušan Vlahović je tada zatresao mrežu protivnika za 1:0.

Prošlo je svega 16 minuta kada Allegrijevi izabranici postižu novi pogodak. Na asistenciju Rabiota svoje ime u listu strijelaca upisuje Chiesa i duplira prednost ‘Stare dame’.

Lazio se donekle i “probudio” u drugom dijelu igre, pa je u 64. minutu susreta Luis Alberto smanjio prednost domaćih. Ipak, sve dileme oko pobjednika na Allianz stadionu rješava raspoloženi Vlahović u 67. minutu i pogađa za konačnih 3:1.

Juventus je sada lider Serie A sa 10 bodova na svom kontu, a slijede ga Inter i Milan sa po devet. S druge strane, Lazio je tek 15. sa svega tri osvojena boda.