Favorizovani Kecmanović se nakon preokreta nad Amerikancem plasirao u drugo kolo US Opena

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo US Opena nakon pobjede nad Learnerom Tienom od 3:1, po setovima 3:6, 6:1, 6:3, 6:3.

Susret ova dva tenisera trajao je dva sata i 24 minute. Tien se nalazi na 1042. mjestu na ATP listi, pa se očekivala ubjedljiva pobjeda Srbina, koja na kraju i nije bila baš laka.

Američki teniser šokirao je Kecmanovića na samom početku meča i osvojio prvi set rezultatom od 6:3.

To je definitivno bio znak za uzbunu, pa je srpski teniser u nastavku meča pristupio mnogo ozbiljnije i koncentrisanije. Do kraja susreta je u potpunosti kontrolisao stvari na terenu, te je naredna tri seta dobio relativno lako.

U drugoj rundi US Opena protivnik Miomira Kecmanovića biti će francuski teniser Richard Gasquet.