Fenerbahče i Galatasaray razočarali navijače u najvećem turskom derbiju

Fenerbahče i Galatasaray su u 18. kolu turske Superlige podijelili bodove, a rezultat velikog turskog derbija bio je 0:0.

U siromašnom prvom dijelu nismo vidjeli praktički ništa osim sukoba Edina Džeke i Maura Icardija kada je Argentinac iznervirao Dijamanta koji ga je potom odgurnuo.

U nastavku su oba sastava nastavila sa opreznom igrom, a u 61. minuti susreta je zaprijetio Sebastian Szymanski čiji je udarac otišao pored gola Muslere.

Desetak minuta kasnije zaprijetio je i King, no njegov udarac nije ugrozio gol gostiju koji su najbolju šansu imali u 78. minuti susreta.

Nakon centaršuta s lijeve strane glavom je pokušao Abdulkerim Bardakci, ali je Livaković fantastičnom reakcijom spasio gol Fenera te je ostalo 0:0.

Ovi rivali će se ponovo susresti za pet dana u okviru turskog Superkupa koji se igra u Riyadhu dok će u Superligi Fener u sljedećem kolu gostovati kod Istanbulspora, a Galata će na svom terenu dočekati Konyaspor.

Fenerbahče je nakon ovog derbija još uvijek lider prvenstva sa 44 boda, dok je Galatasaray na poziciji ispod sa istim brojem bodova, ali nešto slabijom gol-razlikom.