Fenomenalan derbi na Emiratesu: Ludnica u finišu susreta i Arsenalova “šamarčina” za Manchester United!

Arsenal i Manchester United danas su u Londonu odigrali derbi utakmicu četvrtog kola engleskog Premiershipa. Bilo je dosta uzbuđenja, a na kraju je domaćin slavio sa uvjerljivih 3:1.

Arsenal je od samog početka susreta bio dominantniji tim, ali je United taj koji je prvi stigao do prednosti. U 27. minutu susreta Eriksen je poslao loptu za Rashforda koji fantastičnim udarcem postiže pogodak za 1:0.

Ipak, radost gostujućeg tima trajala je samo jedan minut, obzirom da je već u narednom napadu Martinelli fenomenalno uposlio Odegaarda, a ovaj stvari vraća na početak.

U drugom poluvremenu prava uzbuđenja vidjeli smo pred sami kraj utakmice. Saka je u 81. minutu propustio veliku priliku, da bi sedam minuta kasnije Garnacho pogotkom šokirao domaće. Međutim, odlukom VAR-a pogodak je poništen zbog ofsajda.

Glavni arbitar je zatim odlučio da sudačka nadoknada bude osam minuta, a onda smo gledali pravu “ludnicu”. Prvo je Declan Rice zabio za 2:1, dok je konačnih 3:1 u 101. minutu postavio Gabriel Jesus za velika tri boda ‘Topnika’.