Fenomenalna utakmica na Allianz Areni uz ‘kišu pogodaka’, Bayern slavio protiv Augsburga i stavio Borussiju pod pritisak

Minhenski Bayern je u 24. kolu njemačke Bundeslige pobijedio ekipu Augsburga na Allianz Areni rezultatom 5:3, pa smo tako imali priliku uživati u čak osam pogodaka.

Augsburg je dobro ušao u meč. Berisha je zabio već u trećem minutu za 0:1, ali onda katastrofa u nastavku za goste. Naime, do kraja prvog poluvremena njihova mreža bila je puna.

U 15. minutu Bayern je izjednačio rezultat preko Cancela, da bi svoju fantastičnu formu četiri minute kasnije potvrdio Benjamin Pavard za preokret domaćih, a onda smo vidjeli “mali mir” na terenu.

No, igrao se 35. minut kada prvak Njemačke stiže do trećeg pogotka. Ponovo se u strijelce upisao nevjerovatni Pavard. Veliku tačku na prvi dio igre stavlja Leroy Sane u 45. minutu za visokih 4:1.

Augsburg je uspio smanjiti u 60. minutu na 4:2 zahvaljujući Berishi koji je tresao mrežu domaćih sa bijele tačke, ali je onda u 74. minutu Davies zabio za novu veliku prednost, da bi konačnih 5:3 postavio Cardona u sudačkoj nadoknadi.

Bayern je lider Bundeslige sa 52 boda na svom kontu poslije 24 odigrane utakmice i svom ljutom rivalu, Borussiji Dortmund, bježi tri boda, no uz utakmicu više.