Fenomenalne partije Dončića i Antetokounmpa, Tatum srušio Toronto

Košarkaši Boston Celticsa pobijedili su kao gosti Toronto Raptorse rezultatom 126:114.

Iako su domaći nakon prve četvrtine vodili 32:23, Celticsi su maestralno odigrali drugu dionicu te su na poluvrijeme otišli sa čak 14 koševa prednosti (46:61).

Boston je i u drugom poluvremenu kontrolisao igru i rezultat te je u jednom trenutku imao i 26 poena prednosti, ali je Toronto do kraja uspio samo ublažiti poraz koji je za Raptorse bio već peti nakon šest uvodnih mečeva.

Goste su do pobjede predvodili Jayson Tatum sa 40 i Payton Pritchard s 23 poena, dok Raptorsima nije pomoglo ni sjajno izdanje Freda VanVleeta koji je ubacio 35.

U teksaškom okršaju Dallas Mavericksi su na gostovanju savladali Houston Rocketse 113:100 na krilima fenomenalnog Luke Dončića koji je ostvario još jedan triple-double učinak.

Slovenac je ubacio 33 poena uz 16 skokova i 11 asistencija, a pomogao mu je Tim Hardaway Jr. s 30 poena.

Kod poraženih najefikasniji je bio Christian Wood s 23 poena, a dobru partiju pružio je i James Harden s 21 poenom i 10 asistencija.

Milwaukee Bucksi su uz sjajno izdanje Giannisa Antetokounmpa koji je ubacio 43 poena nadigrali Detroit Pistonse sa 125:115. Kod Pistonsa su najefikasniji bili Derrick Rose i Jerami Grant sa po 24 poena.