Fenomenalni Đoković dominantno u četvrtfinale Roland Garrosa!

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale Roland Garrosa, 10. put uzastopno na Grand Slam turniru u Parizu.

Đoković je na centralnom terenu “Philippe Chatrier” deklasirao Jana-Lennarda Struffa sa 6:3, 6:2, 6:2 u dvoboju osmine finala Roland Garrosa.

Srpski tenisač je propustio break loptu u drugom gemu prvog seta, ali je ostao koncentriran i dočekao novu priliku na servis kvalitetnog Nijemca. U osmom gemu je pritisnuo svog protivnika i ovog puta nije dopustio njegov povratak.

Napravio je break za 5:3 i nakon toga bez izgubljenog poena na svoj servis okončao prvi set . Ispostavilo se da je njemački tenisač jedino na početku meča i pružao ozbiljan otpor najboljem tenisaču svijeta.

Đoković je u ritmu iz finiša prvog seta nastavio i na startu drugog dijela igre. Srbin je ekspresno stigao do dva breaka prednosti i vodstva 4:0. Do kraja seta je zadržao koncentraciju na svoj servis i nakon sat vremena igre poveo s 2:0.

I na početku trećeg seta nije bilo dileme. Đoković je brzo osvojio break i kontrolirao meč. Struff je sve više griješio, uslijedio je novi break, pa vodstvo od 4:0 i zatim rutinski završetak meča nakon jednog sata i 33 minuta igre.

Đoković će u četvrtfinalu odmjeriti snage s boljim iz dvoboja između Talijana Fabija Fogninija i Aleksandera Zvereva iz Njemačke.