Fenomenalni Rodri ponovo heroj Manchester Cityja, Aston Villa lako do bodova na gostovanju kod Burnleya

Dvije utakmice 3. kola engleskog Premiershipa odigrane su u terminu od 15 sati, dok su gostujuće pobjede ostvarile ekipe Manchester Cityja i Aston Ville.

Utakmica je za Aston Villu, koja je odigrala sjajan susret, krenula odlično. U osmom minutu već su Emeryjevi izabranici stigli do prednosti zahvaljujući pogotku Casha. Isti igrač u 20. minutu ponovo zabija i duplira vodstvo momčadi iz Birminghama.

No, u drugom poluvremenu, odnosno u 47. minutu Foster smanjuje na 2:1. Međutim, domaćin više nije mogao i “tačku na i” stavio je novajlija Diaby fantastičnim pogotkom u 61. minutu meča za konačnih 3:1.

Manchester City je s druge strane, dosta teže stigao do sva tri boda na gostovanju kod Sheffield Uniteda. Dominirali su gosti očekivano, ali i jako puno promašivali, da bi u 37. minutu stativu sa penala pogodio Erling Haaland.

Ipak, Haaland se popravio u 63. minutu kada je u pogodak pretvorio zaista fenomenalan ubačaj Grealisha za vodstvo ‘Građana’. Činilo se da je sve gotovo, ali Bogle iskorištava grešku Walkera i pogađa za poravnanje u 85. minutu.

Samo tri minute kasnije navijače Sheffielda razočarao je popularni heroj gostiju, Rodrigo, koji se upisuje među strijelce za konačnih 2:1, te je gost tako sve bodove odnio u Manchester.