Festival nogometa na Etihadu: Manchester City u utakmici sezone pobijedio Real Madrid

Nogometaši Manchester Cityja u fenomenalnoj utakmici pobijedili su Real Madrid 4:3 tako da je sve otvoreno i putnika u finale Lige prvaka saznat ćemo nakon uzvrata u Španjolskoj.

Iako je engleski prvak prije početka dvoboja slovio za favorita, ni najoptimističniji navijači Cityja nisu mogli očekivati početak kakav smo večeras vidjeli.

Već u 95. sekundi Mahrez radi sjajan prodor i ubacuje, a De Bruyne poentirao glavom za vodstvo ‘Građana‘.

Samo devet minuta kasnije već je bilo 2:0. De Bruyne je ovog bio u ulozi asistenta, Jesus se majstorski okreće s loptom i zabija za 2:0.

Nakon toga smo vidjeli dvije velike prilike za City koji je mogao nakon pola sata igre riješiti sve dileme oko pobjednika. Prvo je Mahrez bio sebičan i nije dodao Fodenu koji bi rutinski pogodio za 3:0, a onda je i sam Foden propustio situaciju “jedan na jedan” šutirajući pored gola.

Nekoliko minuta kasnije, uslijedila je kazna. Superiorni Benzema volej udarcem pretvara centaršut Mendyja u gol i vraća Real u igru.

Spektakularno je bilo i otvaranje drugog dijela. U 52. minuti Fernandinho sjajno prolazi po desnoj strani i ubacuje, a Foden glavom poentira za 3:1.

Još jednom se Real nije predao. Naprotiv, samo dvije minute kasnije Vinicius poklanja gledateljima trenutak čarolije. Prošao je od svoje sredine do gola Cityja i zatresao mrežu nemoćnog Edersona.

Nakon primljenog pogotka City je još jednom krenuo puno ofenzivnije, a to se isplatilo u 74. minuti kada sjajan gol s ruba kaznenog prostora zabija Bernardo.

Mahrez je u 75. minuti još jednom propustio veliku priliku da poveća vodstvo na tri razlike. Prošao je po desnoj strani i iskosa izašao sam pred Courtoisa, ali je šutirao pored gola.

Opet je Real kaznio njegov promašaj. Zbog igranja rukom Kovacs je u 80. minuti dosudio kazneni udarac za Madriđane, a kultnu “panenku” izveo je Benzema.

Na kraju je City slavio 4:3 u nogometnoj ljepotici sezone tako da je sve otvoreno uoči uzvrata koji se igra u Madridu.