FESTIVAL NOGOMETA NA PARKU PRINČEVA: Simultanka Neymara za pamćenje!

U utorak je prvi put u povijesti Lige prvaka utakmica odgođena zbog rasizma. PSG je igrao protiv Bašakšehira u zadnjem kolu grupne faze, a onda je uslijedio rasistički ispad četvrtog suca.

Dvoboj se nastavio od 13. minute nakon što je prvi sudac u 22. minuti nogometaše poslao u svlačionice, a do tog trenutka već se deset minuta nije igralo. Nakon rasističkog ispada rumunjska sudačka četvorka poslana je doma, a večerašnji susret sudio je Nizozemac Danny Makkelie.

Prvo ime susreta bio je Neymar koji je 21. minuti doveo Parižane u vodstvo. Brazilski majstor prvo se odlično oslobodio svog protivnika pa preciznim udarcem s dvadesetak metara matirao protivničkog golmana.

U 37. minuti Neymar je zabio svoj drugi pogodak na utakmici. Mbappé je asistirao Brazilcu koji je bio neometan na desnoj strani i mirno pospremio loptu u mrežu za 2:0 vodstvo svog tima.

Pet minuta kasnije sudac Makkelie pokazuje na bijelu točku. Golman Bašakšehira srušio je razigranog Neymara u kaznenom prostoru, a Brazilac nije išao na hat-trick, već je prepustio Mbappéu izvođenje najstrože kazne.

Neymar je tim potezom omogućio Mbappéu da prekine post od devet utakmica Lige prvaka bez zabijenog pogotka, a ovaj je upravo to i učinio.

Samo pet minuta nakon igre u nastavku Neymar je postigao hat-trick. Brazilac je nanizao trojicu protivničkih igrača pa silovitim udarcem s distance matirao nemoćnog golmana turskog tima.

PSG je na kraju slavio 5:1, a Neymar je odigrao utakmicu za pamćenje.