Feyenoord pobijedio Marseille u golijadi, Leicester i Roma odigrali bez pobjednika

U četvrtak navečer su u Rotterdamu i Leicesteru odigrani prvi polufinalni susreti Konferencijske lige u kojima je palo ukupno sedam golova.

Leicester je ugostio Romu Josea Mourinha, a dvoboj je okončan remijem 1:1. Pellegrini je doveo ‘Vučicu‘ u prednost u 15. minuti, a konačnih 1:1 je postavio Mancini autogolom u 67. minuti.

Feyenoord je ugostio Marseille i upisao je pobjedu 3:2. Domaćin je poveo sa 2:0 golova Dessersa i Sinistere u 18. i 20. minuti, ali do odlaska na odmor su gosti izjednačili golovima Dienga u 28. i Gersona u 40. minuti.

Međutim, Dessers svojim drugim pogotkom na utakmici u 46. minuti pogodio za konačnih 3:2 i prednost Feyenoordu uoči uzvrata u Francuskoj.

Uzvratni dvoboji su na rasporedu za sedam dana.