FIFA pripremila paket ‘pomoći’ od 187 miliona eura za klubove čije su zvijezde nastupile na Mundijalu u Kataru

FIFA će isplatiti 187 miliona eura klubovima čiji su se igrači takmičili na Svjetskom prvenstvu u Katru, objavljeno je iz ove Međunarodne nogometne federacije.

Isplata će biti izvršena za 440 klubova iz 51 različite zemlje, čiji su igrači bili na turniru prošlog novembra i decembra, a koji je osvojila Argentina.

FIFA će plaćati dnevni iznos od 9.800 eura za svakog od 837 nogometaša na Svjetskom prvenstvu, bez obzira na minutažu tokom prestižnog turnira.

Ukupni iznos po igraču dijeli se i raspoređuje klubu ili klubovima za koje je igrač bio registrovan u dvije godine prije finala u Kataru.

To je povećanje u odnosu na to koliko je FIFA platila po igraču na Svjetskom prvenstvu 2018. u Rusiji.

Podsjećamo, Argentina se okitila kultnim trofejom pobjedom nad Francuskom u finalu ove smotre.

Hrvatska je završila treća, dok je Maroko na opće iznenađenje zauzeo sjajnu četvrtu poziciju.