FINA CIFRA ZA “TREĆI RANG”: Evo koliko je Roma ukupno zaradila osvajanjem Konferencijske lige

Nogometaši Rome su u srijedu navečer u Tirani u finalu premijernog izdanja Konferencijske lige pobijedili ekipu Feyenoorda s minimalnih 1:0 i došli do prvog europskog trofeja nakon 1961. godine.

Ekipa Josea Mourinha slavila je pogotkom Nicole Zaniola u 32. minuti, a portugalski stručnjak postao je tek drugi u povijesti koji je osvojio pet europskih trofeja.

Romi bi trijumfom Konferencijske lige automatski osigurala plasman u grupnu fazu Europske lige naredne sezone, ali je ‘Vučica‘ to ionako osigurala kroz Serie A pa taj bonus neće iskoristiti.

Međutim, itekako dobro će iskoristiti prilično velik novac koji su zaradili osvajanjem trećeg UEFA-inog natjecanja.

Roma se u Konferencijsku ligu plasirala kroz play-off, u kojem je u dva susreta izbacila turski Trabzonspor s ukupnih 5:1. Za plasman u grupnu fazu dobila je 2.94 milijuna eura i onda po 166.000 eura za svaki osvojeni bod. Roma ih je osvojila 13 pa je tako zaradila 2.15 milijuna eura.

Za osvajanje prvog mjesta u grupi dobila je bonus od 650.000 eura, za prolazak u nokaut fazu još 300.000, a za plasman u osminu finala još 600.000 eura. Plasmanom u četvrtfinale zaradila je dodatni milijun, za polufinale dva, a osvajanje trofeja donijelo joj je još pet milijuna eura.

Tako je Roma u Konferencijskoj ligi zaradila ukupno 14.6 milijuna eura, u što nije uračunat dio prihoda od televizijskih prava, kao ni bonus za UEFA-in koeficijent.

Taj novac Roma će dobiti naknadno, a s tim će se ukupna zarada popeti do 20 milijuna eura.