Finska priredila veliku senzaciju i pobijedila Francusku, remi Nizozemske i Španjolske u derbiju večeri

U prijateljskim utakmicama igranim u utorak navečer reprezentacija Švedske je u gostima izgubila od Danske sa 0:2, dok je iznenađenje večeri pripremila Finska koja je u Parizu pobijedila svjetske prvake Francuze sa 2:0.

Desetkovana Danska je na stadionu Brondbyja pobijedila susjednu Švedsku sa 2:0, a pogotke su postigli debitanti Wind (61) i Bah (75).

Brojni igrači u oba tima, pogotovo u danskim redovima, je zbog koronavirusa propustilo susret, a nije bilo niti izbornika obje reprezentacije, koji su također zaraženi.

Iznenađenje večeri pripremila je Finska koja je na Stade de Franceu nadigrala svjetske prvake Francuze sa 2:0 prekinuvši niz ‘Tricolora‘ od 12 utakmica bez poraza.

Povijesnu pobjedu Finskoj, prvu nakon osam poraza u međusobnim dvobojima, donijeli su Forss (29) i Valakari (31).

Francuski izbornik Dechamps je odmarao najveće zvijezde, ali kada je uvidio kako bi mogao doživjeti poraz uveo je u igru Griezmanna, Pogbu, Varanea, Martiala, Varanea…, međutim bilo je kasno.

U derbiju večeri Nizozemska i Španjolska su u Amsterdamu remizirale 1:1. Gosti su poveli u 19. minuti pogotkom Canalesa, a izjednačio je Van de Beek u 47 minuti.

Portugal je protiv slabašne Andore upisao visoku pobjedu 7:0, a pogotke su postigli Neto (8), Paulinho (29, 61), Sanches (56), Emil Garcia (76-ag), Ronaldo (85) i Felix (88).

Njemačka je u Leipzigu nadigrala Češku sa 1:0, a pogodak odluke postigao je Waldschmidt (13). Belgija je pobijedila Švicarsku sa 2:1 okrenuvši rezultat u drugom dijelu. Gosti su poveli u 13. minuti preko Mehmedija, ali domaćin je u nastavku preokrenuo rezultat golovima Batshuayija (49, 70).

Poljska je slavila protiv Ukrajine sa 2:0 golovima Piateka (40) i Modera (63). Italija je rutinski pobijedila Estoniju sa 4:0. Pogotke su postigli Grifo (14, 75-p), Bernardeschi (27) i Orsolini (86-p).