Fiorentina priredila dramu svojim navijačima u Firenci i uprkos porazu od Lecha prošla u polufinale Konferencijske lige

Nogometaši Fiorentine plasirali su se u polufinale Konferencijske lige nakon neviđene drame u revanšu na svom terenu protiv Lecha koji je večeras slavio rezultatom 3:2, ali je ukupan rezultat bio 6:4 u korist Italijana.

Popularna ‘Viola’ prije samo sedam dana pobijedila je Lech u gostima sa uvjerljivih 4:1, pa ništa nije slutilo na dramatičan uzvrat. Ipak, do toga je, čini se, moralo doći.

Već u devetom minutu Sousa je pogodio za vodstvo gostiju. Do kraja prvog poluvremena Fiorentina je imala neke prilike koje nije uspjela iskoristiti, pa je kazna stigla u drugom dijelu igre. Tada je u 64. minutu Velde sa bijele tačke zabio za 2:0.

Ušla je “voda u uši” domaćinu. Nakon pet minuta na šokantnih 3:0 povisio je Sobiech. Međutim, Sottil je u 78. minutu uspio smanjiti na 3:1, da bi se Castrovilli u 92. minutu upisao među strijelce za konačnih 3:2, te ukupnih 6:4.

Fiorentina sada u polufinalu čeka boljeg iz duela Nice i Basela. Ova dva tima će snage odmjeriti večeras od 21 sat, dok je u prvom susretu u Švicarskoj rezultat glasio 2:2.