Florian Wirtz ispisao historiju Bundeslige na meču Bayera i Bayerna

17-godišnji nogometaš Bayera iz Leverkusena Florian Wirtz, postao je najmlađi igrač u historiji Bundeslige koji se upisao u listu strijelaca.

Ovaj mladi igrač u porazu svog tima od Bayerna rezultatom 4:2 ušao je u igru u drugom poluvremenu, odnosno nakon prvih 45 minuta, a onda je u 89. minuti lijepim udarcem matirao nemoćnog Neura i postavio konačan rezultat.

On je sa 17 godina i 34 dana postao najmlađi igrač u historiji Bundeslige koji je postigao pogodak, a taj rekord je do sada držao Nuri Sahin koji je sa 17 godina i 82 postigao pogodak 2005. godine za Borussiju Dortmund.

Wirtz je u Bayer stigao nedavno iz mlade ekipe Kolna, a za samo nekoliko mjeseci uspio je dokazati svoj kvalitet i dobiti priliku za igru, što je po svemu prikazanom maksimalno iskoristio.