Foden režirao preokret na Etihadu protiv Uniteda i donio ‘Građanima’ super važna tri boda

Nogometaši Manchester Cityja velikim preokretom nad Unitedom slavili su u derbiju Manchestera, a konačan rezultat nakon 90 minuta glasio je 3:1 za domaći tim.

Derbi Manchestera u različitom raspoloženju i s drugačijim ambicijama dočekala su dva tima, a na kraju su Građani slavili i nastavili borbu za titulu.

Ipak, United je bolje ušao u utakmicu. Igrao se osmi minut kada smo vidjeli pravo remek-djelo. Bruno Fernandes je odložio povratnu loptu, a Marcus Rashford postiže fantastičan gol s distance za vodstvo gostiju.

Uslijedila je prava opsada gola gostiju, ali rezultat se do odlaska na odmor nije mijenjao. Prvo poluvrijeme obilježio je nevjerovatan promašaj Erlinga Haalanda o kojem smo vam već pisali i kojeg možete pogledati na umetnutom linku.

Foden je na 1:1 poravnao u 56. minuti fantastičnim golom s distance, a onda je u 80. minuti pogodio za 2:1 nakon duplog pasa s Julianom Alvarezom. To mu je već 18. gol ove sezone, a ima i čak 10 asistencija te je vjerovatno najbolji igrač Cityja u ovom trenutku.

Početkom sudijske nadoknade u strijelce se upisao i Erling Haaland, koji je iskoristio grešku Sofyana Amrabata za konačnih 3:1.

Manchester City je ostao na drugom mjestu Premiershipa s jednim bodom zaostatka u odnosu na Liverpool. Manchester United je šesti sa čak 11 bodova od mjesta koja vode u Ligu prvaka.

U narednom kolu, City će gostovati Liverpoolu u velikom derbiju, a United na Old Traffordu dočekuje Everton.

U utakmici odigranoj ranije danas, Bournemouth je porazio slabnašni Burnley rezultatom 2:0.