Forsberg iz kaznenog udarca donio važnu pobjedu Švedskoj protiv Slovačke

Nogometaši Švedske pobijedili su Slovačku s minimalnih 1:0, u sklopu 2. kola grupe E Europskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme gotovo je u potpunosti prošlo u nezanimljivoj igri, bez pravih prilika na obje strane, a tek su Šveđani imali jedan pokušaj u okvir gola.

No, u nastavku smo gledali puno bolju igru Šveđana, ali prvi su zaprijetili Slovaci. U 50. minuti Duda je šutirao iz dobre pozicije s ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, Šveđani su konačno poveli u 77. minuti nakon kaznenog udarca. Nakon sjajnog prodora golman Dubravka je srušio Quaisona, a s 11 metara precizan je bio Forsberg za, pokazat će se, konačnih 1:0.

Švedska se ovom pobjedom dodatna približila plasmanu u osminu finala. U posljednjem kolu očekuje ih dvoboj protiv Poljske i za prolaz će im najvjerojatnije biti dovoljan i remi, dok će Slovačka odmjeriti snage sa Španjolskom.