Francuska bez promila milosti prema Gibraltaru, još tri reprezentacije osigurale plasman na EURO

Nogometaši Francuske pobijedili su u Nici u 9. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvu selekciju Gibraltara s nevjerovatnih 14:0 te su tako došli na korak da sa savršenim skorom okončaju ciklus jer su ostvarili svih sedam trijumfa do sada.

Već nakon 16 minuta igre bilo je 3:0 nakon autogola Santosa i golova Thurama i Zaire-Emeryja. Dvije minute kasnije potpuni šok za Gibraltar jer je Santos nakon autogola zaradio isključenje pa su gosti ostali s igračem manje.

Do kraja prvog poluvremena Francuska je postigla još četiri gola, a strijelci su bili Mbappe, Clauss, Coman i Fofana.

Nisu Francuzi povukli ručnu ni u drugom poluvremenu pa su nastavili puniti mrežu nemoćnih gostiju. Već do 75. minute postigli su nova četiri pogotka u režiji Rabiota, Comana, Dembelea i Mbappea, a sjajni napadač PSG je kasnije upotpunio hat-trick. Konačnih 14:0 postavio je Giroud sa svoja dva pogotka.

Pored ove utakmice večeri, još tri selekciju su osigurale plasman na EURO naredne godine u Njemačkoj.

Nizozemska je večerašnjim trijumfom nas Irskom stigla na nedostižnu prednost za svoje rivale. Slično je bilo i s Rumunijom koja je pobijedila Izrael, dok Švicarsku nije koštao ni novi remi, ovaj put s Kosovom.