Francuska na leđima raspoloženog Mbappea savladala Dansku i prva osigurala nokaut fazu u Kataru

Nogometna reprezentacija Francuske je prva momčad koja je osigurala nokaut fazu Svjetskog prvenstva u Kataru današnjom pobjedom protiv Danske rezultatom 2:1.

Momčad Danske je sasvim očekivano pružila veliki otpor ‘Tricolorima’ koji su do prvog pogotka stigli tek u drugom dijelu, odnosno 61. minuti.

Kylian Mbappe je bio na pravom mjestu da iskoristi dodavanje Thea Hernadeza i tako dovede svoj tim u vodstvo.

No, ono nije dugo trajalo s obzirom da Andreas Christensen visoko skače nakon kornera i sedam minuta nakon Mbappea postiže izjednačujući pogodak.

Francuska je nakon primljenog gola zaigrala još konkretnije, a gol odluke zabio je impresivni napadač PSG-a za svoj drugi na meču i potvrdu nokaut faze takmičenja. Igrao se 86. minut kada je Mbappe doslovno “ugurao” loptu iza Kaspera Schmeichela na dodavanje Antoinea Griezmanna.

U ovoj grupi će se Danska i Australija boriti za mjesto u nokaut fazi, dok će Tunis ponos pokušati sačuvati protiv Francuske koja će u pomenuti duel ući rasterećeno.

Posljednja utakmica današnjeg pograma igra se između Meksika i Argentine od 20:00 sati. U slučaju novog kiksa ‘Gaučosa’, Lionel Messi će propustiti zadnji voz za osvajanjem ‘Boginje’.