Francuska opravdala ulogu favorita i savladala Maroko za veliko finale protiv Argentine

Nogometna reprezentacija Francuske se plasirala u finale Svjetskog prvesntva pobjedom u polufinalu protiv momčadi Maroka rezultatom 2:0.

Bajka sjajnih Marokanca završena je večeras jer su ‘Tricolori’ opravdali ulogu favorita i rutinskim trijumfom prošli u veliko finale.

Francuzi su poveli već u petoj minuti susreta kada je Lucas Hernandez sjajnim akrobatskim udarcem nakon velike gužve matirao Bonoa prvi put na ovom truniru.

Maroko je pokušao doći do izjednačenja u nekoliko opasnih napada, ali se na odmor otišlo minimalnim vodstvom izabranika Didiera Deschampsa.

Francuska je u nastavku prepustila inicijativu rivalu i priliku vrebala iz kontra napada, što joj se isplatilo u 82. minuti.

Rezervista Kolo Muani je riješio pitanje pobjednika nakon što se prethodno Mbappe majstorski oslobodio svojih čuvara i proslijedio loptu mladom napadaču za njegov prvijenac na velikim takmičenjima.

Francuska će se u finalu Svjetskog prvenstva u nedjelju obračunati sa Argentinom. S druge strane, Maroko će se za medalju boriti sa Hrvatskom dan ranije.