Francuska ‘pregazila’ Nizozemsku i ozbiljno je ponizila, Srbija lagano protiv Litve, Belgija prejaka za Švedsku

U terminu od 20:45 sati odigrane su po dvije utakmice prvog kola u kvalifikacionim grupama B i E, a pobjede su ostvarile selekcije Francuske, Grčke i Češke, dok su Moldavija i Farski Otoci podijelili bodove.

Derbi večeri odigran je u grupi B. Francuska je na svom Stade de Franceu dočekala Nizozemsku te slavila sa visokih 4:0. Prva tri pogotka viđena u malom razmaku. Prvo je Griezmann zabio za 1:0 već u drugom minutu, da bi Upamecano duplirao vodstvo u osmom minutu, a na 3:0 povisio je Mbappe u 21. Upravo Mbappe postavio je konačnih 4:0 u 88. minutu susreta.

U istoj ovoj grupi Grčka je pobijedila selekciju Gibraltara na gostovanju. S druge strane, Irci su bili slobodni u ovom kolu obzirom da su prije dva dana igrali prijateljski meč, dok za tri dana dočekuju Francusku. Nizozemska će ugostiti Gibraltar, te će Grci odigrati prijateljski duel sa Litvanijom.

Dva favorita u grupi E sastala su se u prvom kolu. Češka je iznenađujuće lako došla do trijumfa nad Poljskom rezultatom 3:1, pa je ovo bio katastrofalan debi za Fernanda Santosa na klupi Poljaka. U Moldaviji su tri boda ispustili Farski Otoci odigravši 1:1 protiv domaćina koji je izjednačio u 88. minutu.

Reprezentacija Srbije je u prvom kolu grupe G srušila Litvu na domaćem terenu rezultatom 2:0, a među strijelce za popularne ‘Orlove’ upisivali su se Tadić u 16., te Vlahović u 53. minutu duela. U ranijem terminu u ovoj grupi Crna Gora je ostvarila veliku pobjedu u Bugarskoj (1:0).

Belgija je u grupi F slavila na gostovanju kod Švedske sa ubjedljivih 3:0. Tri puta je mrežu domaćina tresao sjajni Romelu Lukaku. U ovoj grupi svoju utakmicu odigrali su Austrija i Azerbejdžan, a pobjedu rezultatom 4:1 proslavila je sasvim očekivano domaća selekcija.