Francuska rutinski riješila Wales, Engleska minimalno protiv Austrije, remi Njemačke i Danske

Francuska je u utorak uspješno odradila prvu pripremnu utakmicu uoči Eura. Izabranici Didiera Deschampsa su u Nici bili jači od Walesa rezultatom 3:0.

Pogotke za aktualne svjetske prvake postigli su Kylian Mbappé u 35., Antoine Griezmann u 48. i Ousmane Dembele u 79. minuti. Bila je to povratnička utakmica Karima Benzeme u dresu ‘Trikolora‘, ali je napadač Reala promašio kazneni udarac u 27. minuti.

Od ostalih susreta ističe se remi Njemačke i Danske u austrijskom Innsbrucku rezultatom 1:1. Oba pogotka viđena su u drugom dijelu. ‘Elf‘ je poveo preko Floriana Neuhausa u 48. minuti, a Yussuf Poulsen je u 71. minuti izjednačio i postavio konačnih 1:1.

Danci su tako na najbolji mogući način najavili dvoboj protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine koji je na programu za četiri dana u Kopenhagenu.

Engleska je s minimalnih 1:0 pobijedila “žilavu” Austriju 1:0, a jedini pogodak na susretu postigao je Arsenalov Bukayo Saka u 57. minuti utakmice.

U dvoboju Nizozemske i Škotske završilo je bez pobjednika 2:2 (Depay 17, 89 / Hendry 11, Nisbet 64).