Francuska spektakularnim preokretom srušila Dansku, poznati parovi polufinala Eura

Rukometna reprezentacija Francuske spektakularnim je preokretom u posljednjoj utakmici drugog kruga pobijedila reprezentaciju Danske 30:29 i izborila plasman u polufinale Eura.

Rasterećeni Danci odlučili su odmarati najvažnije adute. Tako su na tribinama ostali Mikkel Hansen, Mathias Gidsel i Magnus Saugstrup. Međutim, nije ih to poremetilo na početku susreta.

Već u petoj minuti pobjegli su na četiri razlike, Francuzi su to u nekoliko navrata uspjeli smanjivati, ali na kraju prvog dijela ekipa Nikolaja Jacobsena imala je vodstvo 17:12. Francuzi su izgledali katastrofalno.

Danska je i istim tempom nastavila i drugom dijelu te ljubomorno čuvala visoko vodstvo. U 47. minuti imala je pet razlike i činilo se da Francuzima nema pomoći. Ali onda su se u posljednjih 10 minuta jednostavno preporodili.

Francuzi su počeli zabijati brze golove , a istovremeno igrati fantastičnu obranu. Dika Mem i Hugo Descat vratili su Francusku u utakmicu.

U 57. minuti došlo je do poravnanja rezultata koje joj je značilo prolaz s druge pozicije, da bi minutu prije kraja Mem zatresao mrežu Danaca za prvo vodstvo Francuske na susretu. Bio je to gol za konačnih 30:29.

Francuska tako s prvog mjesta grupe i ide na Švedsku, dok Danska prolazi kao druga i igrat će protiv Španjolske.