Francuska u derbiju kola u Münchenu nadigrala Njemačku

Nogometaši Francuske pobijedili su Njemačku s minimalnih 1:0 u derbiju 1. kola grupe F koji je odigran na Football Areni u Münchenu.

Susret je ispunio očekivanja, jer smo vidjeli veliki broj šansi, a pobjednika je odlučio autogol Mattsa Hummelsa iz 20. minute.

Paul Pogba je sjajnom loptom pronašao Lucasa Hernandeza na lijevoj strani, a ovaj je ubacio na peterac, gdje je, u pokušaju da spasi, Hummels nespretno pogodio vlastitu mrežu za vodstvo Francuza 1:0.

Njemačka je preuzela posjed lopte nakon toga, a najveću priliku imala je u završnici prvog poluvremena u 38. minuti. U sjajnoj poziciji bio je Ilkay Gündogan, ali je šutirao pored gola.

Drugo poluvrijeme igralo se u žestokom tempu. U 67. minuti Kylian Mbappé je postigao predivan gol nakon što je prevario svog čuvara i majstorski pogodio, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa.

Do kraja utakmice ‘Elf‘ je jalovo napadao, a Francuzi su prijetili iz kontri. U jednoj takvoj izigrali su njemačku zadnju liniju u tri poteza, nakon čega je Karim Benzema na dodavanje Mbappéa matirao Manuela Neuera.

Međutim, nakon pregleda VAR tehnologije, i taj gol Francuza je poništen jer je prethodno napadač Paris Saint-Germaina bio u nedozvoljenoj poziciji. Ostalo je na kraju 1:0 i Francuska je u velikom stilu najavila pohod ka naslovu.